הסגנון האקלקטי בבית המודרני

משנות התשעים ועד היום, התחזק מעמדו של העיצוב האקלקטי והוא הפך מרכיב קבוע בטרנדיים העולמיים המתחלפים, כמו גם בעולם עיצוב הפנים והרהיט הישראלי

מקורה של המילה “אקלקטיות” הוא בשפה היוונית, ומשמעותה “לבחור את הטוב ביותר”. באומנות ובעיצוב השתרש המושג כמצביע על שאילה או שילוב של אלמנטים אסתטיים ורעיוניים מתרבויות, זמנים וסגנונות שונים. בעשורים קודמים נטה עולם עיצוב הבית לאחידות, והשפעות מבחוץ, באם היו, הועתקו בשלמותם. אדריכלים בנו בתים בסגנון מובחן, ומעצבי הפנים ניסו להשוות לבית מראה קלאסי, מודרני או אמריקאי. משנות התשעים ועד היום השתנתה המגמה ויש נטייה גוברת והולכת להוסיף לבית  “אלמנטים” עיצוביים מתקופות ותרבויות שונות, במקום שסגנון אחד יכתיב את העיצוב.

 

tibat_501-19_hight_re 1

כרמל פלור דיזיין


 

MIX & MATCH  של טרנדים בעיצוב הבית המודרני

הטרנדים הפופולאריים השנה, לדוגמא, שמים דגש רב על קיימות ושימוש בחומרים ידידותיות לסביבה, במקביל לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות המשנות את תכונותיהם, מראם ותפקודם, כמו בטון הנראה כאבן טבעית או פורצלן המפוסל לאהיל מנורה. הלוק הסקנדינבי הנקי והחסכני חוזר בגדול, אך גם המראה התעשייתי והשימוש בצורות גיאומטריות חדות ונועזות ובשילובי צבעים חזקים ואף בוהקים, והמודרני מינימלסטי. הטרנדים השונים משולבים כולם לא רק באותו חלל, אלא לעתים קרובות אף באותו רהיט או פריט עיצובי. רהיטים בעיצוב רטרו, מעוטרים בנגיעות של הדפסים גיאומטריים או צבעים פסטליים ואהילי ברזל תעשייתיים מוצעים בגרסאות דקות ועדינות הקורצות לאסתטיקה הסקנדינבית.

 

מטבחי זיו

מטבחי זיו

 

ערבוב מוצרים בהשפעת תרבויות שונות תורם לאווירה האקלקטית בעיצוב הבית

חנויות הרהיטים בארץ מציעות זה לצד זה רהיטים במראה יפני נזירי, הודי כבד ורומנטי, אנגלי כפרי, כריות ואקססוריז מארצות המזרח ועוד. באולמות התצוגה השונים ניתן לראות כיצד שילוב חכם בין טרנדים ואסתטיקות תרבותיות שונות, יכול ליצור מראה חם וייחודי. כאמור גם לאקססוריז יש מקום נכבד בחיבור בין הסגנונות השונים וביצירת מראה ייחודי, ובמקומות רבים ניתן למצוא כיום ליין מוצרים משלימים העוזר לחבר בין הסגנונות והעיצובים השונים, ומספק לצרכן חווית קנייה כוללת.

 

IMG_5712 v2

מטבחי רגבה

 

 

הסגנון האקלקטי מתאים לכל אחד מאיתנו

בידינו ההחלטה בין אילו צבעים וסגנונות אנו רוצים לשלב ובאיזו צורה. ניתן לעצב את הבית במלואו על פי העיקרון האקלקטי, דבר שיוצר מראה מעניין ובוהמייני, או להכניס אלמנטים בודדים שיגוונו עיצוב הרמוני ונקי, כרהיט דומיננטי, קיר בצבע או דוגמא שיוסיף לחדר צבע, ייחודיות ועניין. לשם כך ניתן להיעזר במעצבי פנים מנוסים, או לדלות השראה מאינספור הדוגמאות לשילובים מוצלחים שניתן למצוא בעיתוני העיצוב או בחנויות המציעות שילובי “מיקס אנד מאץ'” כשמילת המפתח היא עיצוב אינדיווידואלי על פי טעם אישי.

 

האוס אין- הום דיזיין

האוס אין- הום דיזיין

 

 

designews המגזין האינטרנטי שהפך לשם דבר בעולם עיצוב הבית

designews הוא המגזין האינטרנטי הראשון, המאגד בתוכו כתבות על ההיסטוריה של עיצוב הבית הישראלי כמו גם על הטרנדים החדשים והמרגשים ומידע על הקולקציות והחידושים של המעצבים והחברות הישראליות האיכותיות ביותר. הוא נחשב כמורה דרך לישראלי המבקש לשפץ את ביתו, למעצב, לאדריכל ולמתעניינים בהיסטוריה ובעתיד של עיצוב הבית.

 

מטבחי הדקל

מטבחי הדקל

 

ריביירה

ריביירה

 

Designews | www.designews.co.il