קהילת האדריכלים והמעצבים בישראל הצביעה ברגליה כשמאות מחבריה בחרו להתכנס באולם התצוגה החדש והמרשים של מטבחי זיו ברחוב הלחי בבני ברק לרגל אירוע השקתו, ולהכרזה על נבחרי השנה של מגזין העיצוב בנין ודיור 2019-20

פתיחת אולם התצוגה החדש מסמלת יותר מכל מהפיכה, חשיבה אחרת, ביצוע מדויק ונִרְאוּת יוצאת דופן.

הוא תוכנן ועוצב על ידי לי מילוא, המעצבת הראשית של מטבחי זיו, בשיתוף עם המעצבת עמית עמרם. מדבריהם של האדריכלים והמעצבים שהגיעו לפתיחה עלה שהסיור במקום, הדהים אותם. אולם התצוגה מעוצב כמוזיאון למטבחים ומציג סגנונות עכשוויים וקולקציית חומרים בלעדית לחברה. הוא משתרע על פני 700 מר’ ומוצגים בו שבעה מטבחים חדשניים השונים זה מזה בעיצובם ובחומריהם והמאפשרים לכל לקוח/ה למצוא את זה המתאים לביתם ולסגנונם.

במטבחים ניכרים ערכים כמו חדשנות, איכות, ושימוש בחומרים ובגימורים בלעדיים מהעדכניים בתחום ובטכנולוגיות מהחדישות בעולם.

חומרים וגימורים כדוגמת: חיפויי מטבח וקירות במראה בטון, חלודה, עץ, ברונזה ואבן, גימורים כמו מט עמוק וקטיפתי (Nano) ועוד. הנמצאים עבור לקוחותיה של מטבחי זיו ובבלעדיות רק אצלה, ומאפשרים לכל אחד להגשים חלום אישי.   

כדי להקל על עבודת האדריכלים והמעצבים והלקוחות המגיעים לבחור מטבח מוצגים במקום לוחות השראה בהם משולבים החומרים האקסקלוסיביים שהחברה מעמידה לרשותם, בצבעים המתכתבים עם הצבעים החמים ביותר בסצנת העיצוב העולמית.

אלו מקלים על הבחירה ומאפשרים ליצור ובקלות זרימה עיצובית, מלוכדת ועכשווית בחלל המרכזי של הבית ולהמחיש כיצד ישתלבו אלו באלו.

אירוע השקת האולם החדש של מטבחי זיו, שעוצב להעניק ללקוחותיה חוויה שטרם נראתה כמותה בארץ, שולב בהכרזת נבחרי השנה של בנין ודיור, במאכלים וקינוחים שהכינו משתתפי מסטר שיף: ונסה, פרח, קוסטה ושחר.

בין טפטופי הגשם, השיקו האורחים כוסות יין וגם נהנו ממאכלים נפלאים שבישלו עבורם משתתפי התכנית ‘מאסטר שף’ במטבחים המעוצבים לעילה.. לאחר מכן הוזמנו לטקס הענקת הפרסים לאדריכלים ולעצבים שזכו בקטגוריות: הבתים, הדירות, הדירות הקטנות בארץ ובחו”ל, המסעדות, בתי המלון והמשרדים המעוצבים ביותר.

מטבחי זיו – www.zivltd.com